Masaż w ciąży

Ciąża to bez wątpienia wyjątkowy czas dla kobiety. Jednakże poza wieloma wspaniałymi momentami, bywają też i trudne chwile, jak np. przewlekłe zmęczenie, bóle głowy i kręgosłupa, obrzęki nóg oraz skurcze mięśni. Na te i inne dolegliwości doskonałym rozwiązaniem jest masaż ciążowy.

Czy masaż dla kobiet w ciąży jest bezpieczny?

Masaż dla ciężarnych w Warszawie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i popularnością wśród przyszłych Mam. Wiele kobiet nie wyobraża sobie ciąży bez tego typu formy aktywności. Również specjaliści, jak położne czy fizjoterapeuci, wypowiadają się pozytywnie na temat tego typu masażu.

Czy jest on bezpieczny? Jeśli tylko ciąża przebiega w sposób prawidłowy i lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwwskazań do jego wykonania, wówczas masaż ciążowy jest jak najbardziej bezpieczny zarówno dla dziecka, jak i przyszłej mamy.

Ile kosztuje masaż ciążowy w SpaCity?

masaż tajski

Kiedy udać się na masaż dla ciężarnych?

Planując zajście w ciążę warto już wcześniej pomyśleć o masażach, które świetnie przygotują ciało do zachodzących w nim zmian oraz porodu, który jest dużym wysiłkiem dla organizmu. Jeśli jednak nie korzystałaś przed ciążą z tego typu aktywności, z wizytą w salonie masażu poczekaj do zakończenia pierwszego trymestru. Po tym czasie, jeśli ciąża będzie rozwijać się prawidłowo, będziesz mogła korzystać z masażu dla ciężarnych niemal do samego końca ciąży (masażu nie wykonuje się tuż przed rozwiązaniem). Tak więc jeśli ukończyłaś 13 tydzień ciąży i nie ma żadnych przeciwwskazań, wówczas możesz udać się na masaż ciążowy traktując go jako profilaktykę lub rozwiązanie niektórych dolegliwości.

Co daje masaż podczas ciąży?

Profesjonalnie przeprowadzony masaż w ciąży niesie za sobą wiele korzyści. Można powiedzieć, że stanowi terapię fizyczną i psychiczną dla przyszłej mamy. Na pewno przygotowuje na wysiłek i obciążenie, jakie niesie za sobą poród.

Masaż ciążowy wykonywany w naszym salonie masażu w Warszawie daje kobietom spodziewającym się dziecka ukojenie i pomaga wyciszyć nieprzyjemne dolegliwości ciążowe. Mamy tu na myśli nie tylko bóle stawów i bóle kręgosłupa, ale także problemy ze snem, zmęczenie, stres, napięcie, a nawet spadki nastroju.

Masaż ciążowy przeznaczony jest dla kobiet, które potrzebują odpoczynku i rozluźnienia. Ta forma relaksu pozwala na obniżenie napięcia mięśniowego i wyciszenie organizmu, a jednocześnie zredukowanie stresu, który w ciąży jest absolutnie niewskazany. Co ciekawe tego typu aktywność pozwala zrelaksować zarówno przyszłą mamę, jak i rozwijające się w niej dziecko.

Masaż ciążowy niweluje ból

Regularnie wykonywany masaż ciążowy przyczynia się do zniwelowania dolegliwości bólowych. Zmniejsza ryzyko pojawienia się bólu głowy lub gdy ten już występuje, skutecznie go redukuje.

Sprawia też, że bóle kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym, stają się mniej nasilone. Również nieprzyjemne bóle nóg związane z napięciem mięśni zdarzają się rzadziej. Masaż ciążowy zmniejsza też bóle stawów, a dzięki temu, że usprawnia krążenie krwi i limfy – przeciwdziała pojawieniu się obrzęków nóg i stóp.

Masaż w ciąży poprawia kondycję skóry

Masaż ciążowy przyczynia się do detoksykacji organizmu i wpływa na lepsze ukrwienia skóry. Dzięki temu staje się ona nie tylko lepiej odżywiona, ale również bardziej dotleniona, co oczywiście widać już na pierwszy rzut oka, gdyż jest po prostu bardziej promienna.

Z kolei dzięki temu, że masaż uelastycznia skórę, przeciwdziała utracie jędrności i pojawieniu się rozstępów. Pozytywnie wpływa również na szybszy powrót do formy już po rozwiązaniu.

Masaż poprawia samopoczucie ciężarnych

Ogromną zaletą masażu dla ciężarnych jest również to, że pozytywnie oddziałuje na psychikę przyszłej mamy. A jak wiadomo, szalejące hormony mogą przyczyniać się do spadków nastroju i obniżenia dobrego samopoczucia psychicznego. Masaż redukuje stres i ogranicza uczucie lęku.

Tym samym poprawia ogólne samopoczucie i nastrój oraz relacje z partnerem. Przyszła mama czuje się bardziej zrelaksowana, jest spokojniejsza i bardziej rozluźniona.

Co jeszcze daje masaż dla ciężarnych?

Dużą zaletą tego typu masażu jest na pewno to, że rewitalizuje skórę brzucha, poprawia kondycję mięśni, a także pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego, pokarmowego i hormonalnego. Obserwuje się również korzystne oddziaływanie masażu na tkanki miednicy, co procentuje w okresie połogu.

masaż tajski

Dla kogo masaż ciążowy nie jest wskazany?

Mimo tego, że masaż ciążowy niesie za sobą wiele zalet i korzyści, nie wszystkie przyszłe mamy mogą z niego skorzystać. Przeciwwskazaniem jest wczesna ciąża (z masażu można korzystać dopiero po ukończeniu pierwszego trymestru) oraz powikłania ciążowe i ryzyko przedwczesnego porodu.
Masażu ciążowego nie wykonuje się w przypadku nadciśnienia tętniczego, chorób serca, nerek i trzustki, nieleczonej cukrzycy ciężarnych oraz zatrucia ciążowego.

Serdecznie zapraszamy do salonu masażu SpaCity

 Serdecznie zapraszamy przyszłe Mamy na masaż ciążowy do naszego salonu masażu SpaCity znajdującego się w centrum Warszawy. Zapewniamy przyjemną i kameralną atmosferę oraz opiekę profesjonalnego, wykwalifikowanego masażysty. Dzięki nam i naszej ofercie będziesz mogła się zrelaksować i zniwelować nieprzyjemne dolegliwości wynikające z ciąży.